KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12779002
nr 1277 9002
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Teckningar, 5 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:34:34
350 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)